Матеріали про Вовчинець
Спокій Вовчинця був порушений розробленням "Генерального плану" забудови значної частини його території, [5] створення тут цілого комплексу різних споруд та житлових будинків. Сюди входило будівництво школи для 1600 учнів, трьох дитячих садків, комплексу спортивних споруд і будинків від 5 до 16 поверхів. Було передбачено створити широкі вулиці з квітниками, звести великий будинок культури, кінотеатр та бібліотеку з кількома читальними залами, великий готель. Запланували також створити новий парк площею 35 га, стадіон на 10 000 місць, лісопарки і пляжі біля рік та ін. Троян не згадав про заплановане будівництво великого підприємства під назвою "Позитрон". Головний зодчий повідомив про ці плани з великим захопленням.
Планувалось розпочати будівництво в 1970 р. Коли воно розпочалося, то далеко не всі були в захопленні. Адже забрали кращі землі Вовчинця, в тому числі і дреновані. На Курисівці було знищено біля десятка добротних будинків. Будівництво здійснювалось не кращим чином. Не було надійних під'їзних шляхів.
Не всі знають, де мав бути розміщений парк. А його планувалось створити за рахунок пограбування дачників. У 50-ті роки любителям садоводства роздали ділянку поля біля р. Бистриці Надвірнянської, створивши товариство "За мир". Недавно воно було переіменоване на "Бистриця Надвірнянська".
Під забудови відійшла частина Курисівки. Планувалось дальше заглиблення до центра села.
Широкі дороги появились, але квітів по обочинах не посадили.
Досить швидко були збудовані основні корпуси "Позитрону", де знайшли роботу багато людей, у тому числі і вовчинецьких. Тут добре платили, але це підприємство було дуже небезпечне для здоров'я. В безвітряну погоду нагромаджувались шкідливі речовини. Автор навіть подав про це замітку в газету "Прикарпатська правда" (21 лютого 1990 р.).
У роки "Перебудови" згаданий план був загальмований, а в роки нашої незалежності припинений. "Позитрон", переіменований на "Родон", який припинив свою діяльність. Деякі приміщення тепер здаються в оренду. Вільна територія перетворена на автостоянку з гаражами. У вестибюлі Будинку культури тепер їздять вантажні автомобілі, здерта алюмінієва облицьовка.
До корисних можна віднести тролейбусну лінію, автобусний маршрут, деякі магазини та малий базар неподалік від села.
У 1982 р. с. Вовчинець було підпорядковане Івано - Франківську. Планувалась велика його реорганізація, в першу чергу будівництво просторого Будинку культури та універсального магазину. Тому адміністрація села поспішила розібрати читальню та продуктову крамницю. Будинок культури почали зводити і припинили. Після розпаду СРСР припинилось фінансування на забезпечення культурних потреб Вовчинця.