Вовчинець - між горою і містом село

При радянській владі торгівля була обмежена. Найбільш поширена була державна торгівля як в різних магазинах, так і на ринку. По селах і подекуди в місті діяла кооперативна мережа. На ринках була змішана торгівля: державна, кооперативна, колгоспна і приватна. В кооперативній крамниці селяни могли продавати яйця і купити найбільш необхідні продукти та промислові товари. Ціна товарів у цій крамниці була вищою, ніж в державних, тому селяни купували товари переважно в державних крамницях, а в кооперативній - тільки при великій необхідності. Тварин на м'ясо можна було продати м'ясокомбінатам або спеціальним заготівельникам. З цією метою значна кількість селян відгодовувала свиней, бичків, кролів.
Багато вовчинецьких селян продавали надлишкові продукти на міському ринку. Одні продавали свої продукти, переважнго городні, а інші перепродували скуплене. Майже постійно торгувала Наталія Базилевич. У 1947 р. вона тут переховувалася від вивезення. Але один сексот показав на неї енкаведистам, і ті схопили Наталію.
Радянська система страждала від того, що завжди існував дефіцит товарів. Їх можна було придбати в крамницях з чорного входу, але і то далеко не всім. Тим - то і відрізнялась комуністична система від капіталістичної. Там думали, де збути товар, а тут думали, де його взяти. У Вовчинці в 50- 60-ті роки, крім кооперативів, діяли ще три маленькі крамниці, де продавали горілку (на зразок шинків). Дехто робив з цього висновок, що радянська влада старалась споювати людей. Тільки Горбачов почав боротьбу з алкоголізмом. Та постраждали від цього діти, які після знищення виноградників були позбавлені можливості пити виноградний сік.
У перші роки незалежності комуністи створювали штучний дефіцит товарів, щоб підірвати довіру до щойно створеної держави. Про це автор писав а газетній статті [6]. Тільки в наступні роки нашої незалежності поступово обсяг торгівлі почав зростати. Тепер товарів є навіть забагато.
В останні роки у Вовчинці появилась крамниця-кафетерій "Під вербою" (у центрі села), де можна щось випити і скромно закусити, та крамниця на зразок корчми, де можна почути справжню українську музику. Вона знаходиться під горою, біля Бистриці та колишньої траси мотокросу. Це прекрасне місце для розваг і грошовитих людей.