Вовчинець - між горою і містом село

Раніше одяг був із саморобних тканин: саморобного конопляного полотна та вовняного сукна. Згодом почали носити нижній одяг із тонкого полотна.
Взуття спочатку робили з грубої юхтової шкіри, а згодом із тонкої.
З-за Австрії чоловіки носили білі штани, поверх яких одягали білі сорочки довжиною до колін. Якщо було трохи холодніше, то одягали камізельки. На голові носили солом'яні капелюхи. Влітку ходили переважно босі. Тільки до церкви взували чоботи.
Взимку носили шерстяні штани, кабати і кожухи, смушеві шапки та чоботи.
Жінки влітку поверх сорочки носили спідниці із простої тканини та шерсті, а також камізельки та кабати (коли було холодніше). На голову одягали білі хустини або хустки із тонкої шерсті влітку та грубої шерсті взимку.
Одяг, який носили за Австрії, видно на фотографії 1905 р. Іван Дебенко в білій сорочці, кожусі і чоботях; його дружина в білій сорочці, шерстяній спідниці, камізельці, чорній хустці; невістка в білій сорочці, запасці, кабаті, хустці, коралях; син Михайло в білій сорочці, кабаті, чоботях, тримає у руці солом'яний капелюх; внуки в кабатах, носили тоді і оздоблені камізельки.
Мода названого вище одягу почала поступово змінюватись в кінці 30-х років ХХ ст. Тоді сорочки почали оздоблювати вишивками. Появилися штани - райтки, кабати і кожухи (у чоловіків) замінили куртки. Жінки почали носити більш світлі хустки та гаптовані запаски (фартухи).
У свято і для показових виступів дівчата і молоді жінки мали оксамитові і шалянові спідниці та запаски, дорогі тонкошерстяні хустки. Якщо при Австрії чоботи були переважно чорного кольору і з твердої шкіри, то при Польщі вони були кількох кольорів і переважно з тонкої шкіри. Чоловіки носили чорні чоботи. Традиційний одяг зберігався до 70-х років ХХ ст.