Вовчинець - між горою і містом село

У час вагітності жінка оберігала себе від наурочення, нервових потрясінь, сварок тощо. Під час пологів кликали жінку-повитуху. Найбільш здібною повитухою у Вовчинці були Маланка Галущак та Вернарка, що мешкали в центрі села. Вони мали все необхідне, щоб роди відбулись легше і стерильно. Якщо в хаті на цей час були діти, їх відсилали до сусідів. Пуповину перев'язували конопляною ниткою, а надлишок відрізали.
Народжену дитину старались якнайшвидше охрестити, щоб на випадок смерті душа дитини потрапила до неба. Нехрещену дитину знахарі не брались лікувати. Для проведення обряду хрещення обирали хресних батьків (кумів), переважно з родини. Хресні мама і тато приносили цукор і "крижму" (біле полотно), на якому тримали дитину під час хрещення.
Присутність матері під час церковного обряду не була обов'язковою. Після хрещення дитини у церкві куми приносили її додому, де їх гостили. За столом виголошувались різні побажання для дитини. Хресні батьки часто навідувались до дитини, а у випадку втрати матері чи батька піклувались її долею.