Вовчинець - між горою і містом село

На Великдень основним ритуалом вважається свячення пасок. Бажано також посвятити і сіль. Нею перед сніданком обсипають подвір'я для захисту від "нечистої сили" і чорної магії. Перед сніданком усі вмиваються, а дітям рекомендують вмиватися з миски, в яку покладено свячене яйце. Усі моляться, і господар віншує з Великоднем. Сніданок починають зі свяченого яйця. Сніданкову їжу приправляють наскобленими лусочками хріну. При зустрічі вітаються словами "Христос воскрес!" - "Воїстинну воскрес!".
У Великодний (Світлий) Понеділок хлопці приходять до дівчат обливати їх водою. Після цього дівчина давала хлопцеві крашанку.
Культурні хлопці лили дівчині за шию кілька крапель води, а бешкетники не дотримувались міри. Знаючи це, дівчата одягались у буденний одяг. Некультурних хлопців дівчата теж обливали водою.
У Світлий Понеділок та Вівторок молодь і діти влаштовували біля церкви різні забави та хороводи. Хлопці ходили довкола церкви у вигляді оборога і дзвонили у дзвони.
Шкаралупу зі свячених яєць не слід викидати. Нею лікують судороги, епілепсію, захищаються від "поробленого чорними магами". Шкаралупу подрібнюють і дають їсти курям.
Світлий Понеділок вважався і вважається поминальним днем, коли люди приходять на цвинтар, засвічують свічки на могилах своїх родичів та знайомих і моляться за їх душі, щоб їм полегшити страждання в чистилищі.